Galera Cluster tarkvara (replica library + mysql koos vastava toega) tagab selle, et kui üks host failib siis teisele saab edasi kirjutada ja lugeda. Galera’ga tehakse sünknroonset replitseerimist. Kõik üksused on seal identsed(kui kirjutatakse siis igale poole korraga või ei kirjutata üldse) ehk sama sisuga(see teeb küll asja aeglasemaks). Klient saab ühenduda justkui ühenduks ühte SQL serverisse (kasutartakse ka proxy lahendust). Kirjutamise konfliktid lahendatakse automaatselt.

Galera replikatsiooni plugin erineb mysql replicationist selle pooles, et see lahendab mitmed mitme masteriga seotud probleemid, lagimise, out of sync olemise jne (hunnik scripte, mis monitoorib ja kontrollib seda). Galera clusteris kasutatakse sertifikaatide põhist replitseerimist, grupi sisest suhtlust ning kannete järjekorda seadmist.

Ainukene asi on see, et Galera Clusteri ignition jaoks SOOVITATAKSE kasutatada 5’te hosti ning normaalseks toimimiseks on vaja 3 nodet (node inglise keeles). Siiski töötab ka kahega aga sellisel juhul tuleb ikkagi käsitööd teha: https://galeracluster.com/library/kb/best/two-node-clusters.html  <- st kahe masinaga ei saa teha täisautomaatset clusterit. (teine küsimus on see, et kas on mõtet teha virtuaalseid clustereid – kui sel juhul nii või naa peaks käsitsi konfima).

Kolm sellepärast, et kui üks maha sureb siis kaks on nn kvoorum, kes otsustab milline baas peab jääma ellu – samuti kui on vajalik kaks selleks, et kui töötavas süsteemis kolmas host tagasi lisastakse siis nn sünkimise aeg ei tohiks tekkida performance langust. St õige disain oleks selline, kus meil on vähemalt kolm füüsilist masinat, kus sees siis SQL’id. Kahe füüsilise masinaga jääb alati see nüanss sisse, et peab ikkagi (näiteks öösel kell 3) sisse logima (või kohale minema) ning reaalselt oma silmaga otsustama, et milline neist baasidest tegelikult töötav on. 

Iseenesest kolmega saaks teha ka nii, et Ignition pöördub alati ühe IP poole (lisaks on igas masinas ka proxy, mida juhib siis clusteri controller). Igatahes kui nüüd otsustada teha mingi lahendus (nii replitseerimisede kui ka clustertadmised on suhtelised tundlikud asjad) siis peaks korralikult masinad ära upsima (ka upsi seadistama) ning ilmselt clusteri nodede vahele tegema oma võrgu (igal juhul oma subnet – isegi soovitatakse oma kaabeldust – tootmise puhul ilmsalt lihtsalt konfiks switchi pordid vastavalt). 

Kas replitseerimine (mis käsitsi ringi lülitada) või clusterdamine (kahe nodega, mis on sama nagu esimene asi) või korralikum cluster (vaja riistvara juurde)? Iseenesest clusterdamist majast välja ei tehta – küll aga tehakse replitseerimist (asünkroonne).