Miks on arvuti aeglane?
Arvuti on meie igapäevane töövahend. Kui iga päev oodata arvuti järgi 15 miutit siis aastas läheb nii “raisku” umbes 90 tundi. Loomulikult võib sellele küsimusele läheneda “Zenilikult” – inimesel peab olema aega mõelda oma tegevuse üle järgi. Siiski paljudes olukordades ei ole ootamine mugav või isegi lubatav. Kas Teie arvuti on aeglane?
Arvuti võib olla aeglane mitmel põhjusel. Kui välistada konkreetsed riistvaralised vead ning eeldada, et arvuti on hooldatud siis üldjuhul jääb arvuti on aeglane kas operatiivmälu (RAM) puudujäägist, protsessori (CPU) väikesest jõudlusest või aeglasest kõvakettast(HDD).
Väga tihti aitab selle küsimuse lahendada arvutile mälu lisamine – see võib teinekord imet teha. Mälu lisamine maksab paarkümmend eurot aga töömugavust tõstab oluliselt.
Üldjuhul kasutajad ei suuda protsessorit arvutil üle korrmata (v.a. juhud, kus tarkvara koormab liigselt protsessorit, vms). Protsessorit ei ole võimalik ka oluliselt uuendada – kui tõesti jääb asi protsessori taha siis tuleks pigem kaaluda uue arvuti soetamist.
Pidev ketta “kratsimine” muudab samuti aeglaseks. Meil on kogemus, kus vahetades tavaline pöörlev ketas SSD (sisuliselt nagu mälu) ketta vastu käivitub Windows ca 10 korda kiiremini. Kontoritööks piisavad kettad maksavad alates 50st EURost.
Probleem nuhkvaraga, viirustega, vms’ega võib samuti probleem olla. Ühtlasi ka vigane tarkvara. Vigast tarkvara tuleb suhteliselt tihti ette – kasutaja uuendab oma tarkvara ning peale seda muutub arvuti aeglasemaks. Ka tarkvara tootjatel juhtub. Suhteliselt lihtne on kindlaks teha, missugune tarkvara arvuti aeglaseks muudab.
IT süsteemi hinnangut ja pakkumist saab küsida siit: http://www.visioline.ee/it-hooldus/